07.09.2013 odbędzie się – Puchar Polski Nordic Walking w Hajnówce

Wszystkich miłośników Nordic Walking zachęcamy do wypożyczenia kijków Nordic Walking, które Starostwo Powiatowe w Hajnówce udostępnia bezpłatnie wszystkim zainteresowanym. Posiadamy kijki stałej wysokości 100, 110, 115, 120, 125, 130.

Nasza rada: Typowe kijki do nordic walking mają stałą długość – nie można ich regulować. Są za to bardzo lekkie. Długość kijków dla początkujących powinna wynosić 70 procent wysokości naszego ciała, by łokcie były ugięte pod kątem prostym.

Szczegółowe informacje: Wydział Promocji i Rozwoju, pok. 4 budynku przy ul. Zina 1 w Hajnówce, tel. (85) 682 3046

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pamiętajmy by przed każdym treningiem zrobić rozgrzewkę. Może to być marsz w miejscu, wymachiwanie ramionami i nogami. Dzięki rozgrzewce zapobiegniesz urazom i unikniesz zakwasów po treningu 😉

Kijki Nordic Walking zostały zakupione w ramach realizacji projektu „Promocja i edukacja w Nordic Walking Parku – Kraina Puszczy i Żubra” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 Instytucja Zarządzająca Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

——————————————————–

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej imprezie – Puchar Polski Nordic Walking w Hajnówce, który odbędzie się 7 września br.
Wszystkich spacerujących i trenujących zapraszamy do udziału w zawodach lub kibicowania zawodnikom z całej Polski. Organizatorzy zapewniają gościnną atmosferę, atrakcyjne nagrody i pakiety startowe, potrawy lokalnej kuchni, przejazd kolejką wąskotorową po Puszczy Białowieskiej i imprezę integracyjną.

Regulamin zawodów i zapisy na zawody Pucharu Polski w Nordic Walking:
http://www.pfnw.eu
—————————————————————

Pogoda coraz ładniejsza – słońce świeci, temperatura rośnie z każdym dniem – czas więc wyjść z domu! I trochę pospacerować, najlepiej z kijkami. Zapraszamy na 7 tras wytyczonych w bliskim sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej.

Przyroda i walory kulturowe Puszczy Białowieskiej i jej otoczenia sprzyjają rozwojowi tej popularnej i zdrowej formy sportu i rekreacji.

To tu powstały pierwsze, oznakowane trasy w województwie podlaskim i Polsce Wschodniej, które otrzymały Certyfikat Polskiej Federacji Nordic Walking: Nordic Walking Park – Kraina Puszczy i Żubra. Jest to sieć 7 szlaków o różnej długości i stopniu trudności.

Comments are closed.