29 czerwca 2013 – relacja z Rajdu w Gminie Jarosław

W sobotę 29 czerwca 2013 roku w Muninie k. Jarosławia (woj. podkarpackie) odbył się kolejny już Rajd Nordic Walking. Trasami Nordic Walking Park Podkarpacie Centrum, certyfikowanymi przez Polską Federację Nordic Walking, przeszło kilkudziesięciu uczestników Rajdu. Po rozgrzewce, przeprowadzonej na obiektach Zespołu Szkół w Muninie, pokrzepieni drożdżówką i pyszną kawą przygotowaną przez Panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Muniny, uczestnicy Rajdu wyruszyli na trasę Munina – Morawsko – Munina. Nad bezpiecznym i merytorycznym przebiegiem Rajdu czuwali instruktorzy Stacji Zdrowie. Po 5 kilometrach dochodzimy do Morawska (półmetek trasy) i… uginają się pod nami nogi. Tym razem na wysokości zadania stanęły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Muninie. Stoły szczelnie zastawione smakowitymi potrawami, stos ogniskowy gotowy do podpalenia, a my jesteśmy dopiero w połowie trasy. Po dłuższych pertraktacjach połączonych z jakże przyjemną konsumpcją (żur i bigos rewelacja!) ruszyliśmy w drogę powrotną. Burzowe chmury towarzyszące nam od samego rana, napędziły chyba strachu sporej grupie awizujących się wcześniej piechurów. Ci, którzy nie dotarli niech żałują. Piękna pogoda i ciekawe trasy to wrażenia jakie wywieziemy z gościnnej Gminy Jarosław. Nad całością Imprezy, tradycyjnie czuwała nieoceniona Pani Zdzisława Kiełtyka z Urzędu Gminy Jarosław.

NORDIC WALKING PARK PODKARPACIE CENTRUM (NWPPC) to ponad 400 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności, przeznaczonych zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Nordic Walking, jak również dla tych, którzy szukają wyzwań o charakterze sportowym. Trasy zlokalizowane są na obszarze miasta i gminy Sieniawa oraz gmin: Adamówka, Gać, Grodzisko Dolne, Jarosław, Kuryłówka, Przeworsk, Tryńcza, Wiązownica i Zarzecze.
NWPPC stanowi sieć, gdzie trasy posiadają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to tym samym dowolne wydłużanie lub skracanie przejść lub zmiany kierunku marszu. Trasy oznakowane są czytelnymi tablicami, zgodnymi z ogólnoeuropejskimi standardami rekreacji Nordic Walking. Zawierają ponadto szczegółowe mapy, ogólne informacje na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych Nordic Walking. Na tablicach zamieszczone zostały również informacje o podstawowych ćwiczeniach fizycznych, umożliwiających wykonanie rozgrzewki, wzmocnienie mięśni oraz ćwiczeń rozciągających. Oferta NWPPC skierowana jest nie tylko do entuzjastów Nordic Walking, ale również do miłośników innych dyscyplin, takich jak biegacze czy narciarze biegowi.

Comments are closed.