ODKRYJ KRÓLESTWO JURY!

Koncerty, rekonstrukcje historyczne, pokazy taneczne, warsztaty, zawody wspinaczkowe, konkursy – tak się zapowiada pierwsza edycja JUROMANII – święta Szlaku Orlich Gniazd. Wydarzenie to odbędzie się w sobotę 22 września na terenie województwa śląskiego i małopolskiego.

Jeden z najciekawszych i najpiękniejszych szlaków kulturowych w Polsce nareszcie doczekał się swojego święta. W sobotę 22 września odbędzie się pierwsza edycja Juromanii – całodniowej imprezy, której celem jest mocne zwrócenie uwagi na Szlak Orlich Gniazd ze wszystkimi jego walorami: kulturowymi, przyrodniczymi, historycznymi oraz kulinarnymi. Rozpiętość doznań i aktywności, które oferuje ten szlak, jest niezwykle szeroka: od rozrywki i zabawy, przez kulturę, edukację, aż po sportowe emocje i odpoczynek na łonie przyrody. Dzięki Juromanii te wszystkie doznania będzie można przeżyć w jeden dzień, by później wracać na Jurę po jeszcze więcej!

Program wydarzenia został tak opracowany, by każdy znalazł coś dla siebie. Gminy biorące udział w JUROMANII przygotowały zestaw atrakcjii niespodzianek, który doskonale podkreśla ich wyjątkowość, piękno oraz tradycję. Mapping w Żarkach, rekonstrukcja historyczna bitwy z XVIII wieku w Częstochowie, warsztaty tkackie i koncert zespołu Percival na Zamku Bąkowiec, nordic walking w niesamowitej scenerii Pieskowej Skały czy koncert zespołu Cree na Pustyni Błędowskiej. Wybór będzie niezwykle trudny, tym bardziej, że to nie wszystkie atrakcje przygotowane na tegoroczną JUROMANIĘ.

Zwieńczeniem pierwszego święta Szlaku Orlich Gniazd będą koncerty finałowe w dwóch miejscowościach: Ogrodzieńcu i Olsztynie. Na ogrodzienieckim podzamczu wystąpią Jamal oraz Krzysztof Cugowski i Zespół Mistrzów. Olsztyn zakończy JUROMANIĘ sporą porcją jazzu. Na tamtejszym Rynku wystąpi bowiem Monika Borzym. Publiczność będzie mogła także wysłuchać protest songów w wykonaniu specjalnej orkiestry Follow The Rabit – Songs of Protest, dowodzonej przez znaną z zespołu Drekoty Olę Rzepkę z udziałem takich tuzów polskiej muzyki jak Antoni Ziut Gralak, Gaba Kulka czy Marsija Loco.

Do zobaczenia na JUROMANII!

Comments are closed.