Relacja z otwarcia tras Nordic Walking Park „Dębki”

W dniu 11.05.2014 w Dębkach oficjalnie oddano do użytku Nordic Walking Park „Dębki” – sieć tras do uprawiania nordic walkingu. W niedzielne popołudnie okolice mostku na rzece Piaśnicy, wzięli w swoje władanie miłośnicy nordic walkingu.

Prowadzone były warsztaty ABC chodzenia z kijami, prezentacje techniki chodu, porady dotyczące prawidłowego doboru sprzętu czy wpływu nordic walking na nasze zdrowie. W warsztatach poprowadzonych przez  Agnieszkę Przyszlak – doktor nauk o kulturze fizycznej –  wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Po zakończeniu warsztatów i wykonaniu wspólnej rozgrzewki miała miejsce miła uroczystość. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Pan Krzysztof Obszyński – Sołtys Dębek. Uczestnicy rajdu  przemaszerowali zieloną trasą Nordic Walking Park „Dębki”,  pokonując dystans ok. 5 kilometrów. Na zakończenie rozlosowano nagrody ufundowane przez Stację Zdrowie, a każdy z uczestników mógł posilić się kiełbaską z grilla.

Za wytyczenie i oznakowanie tras odpowiedzialna była firma Stacja Zdrowie, a trasy otrzymały oficjalny Certyfikat Tras Polskiej Federacji Nordic Walking. Na zlecenie Gminy Krokowa organizacje Rajdu Nordic Walking, oraz cyklu imprez towarzyszących, profesjonalnie poprowadziła ekipa Stacji Zdrowie.

Comments are closed.